Uus Range Rover Sport jõudis kunstiröövlite pingutustest hoolimata Eestisse

NEW RRS

Täna tõmmati Eestis tõeliselt ainulaadse ja silmapaistva esitluse käigus esmakordselt kate uuelt ja eksklusiivselt Range Rover Sport luksusmaasturilt. Jõuliste ja silmatorkavate kerejoontega ning tipptasemel tehnoloogiaga varustatud sportmaasturiga tutvumise kõrval said külalised osaks ka spetsiaalselt esmaesitluse tarbeks loodud lummavast õhkkonnast ja Eestis seni ainulaadsest performance’ist.

Ligi 200 osalejaga Eesti esmaesitlusele kokku tulnud autoentusiaste, koostööpartnereid, autoajakirjanikke ja Land Roveri esindajaid ootas seekord ees Islandi loodusest inspireeritud šõuruum, kuhu lisasid salapära antiigist inspireeritud skulptuurid ja lummavad visuaalsed lahendused. Mõistagi ei puudunud tervitusjoogid ja suupisted, ent kohale olid tulnud ka õhtu kroonijuveeli – uut Range Rover Sporti – ihaldanud kunstiröövlid.

Etendus sai inspiratsiooni uue Range Rover Sporti maailma esmaesitluse naelaks olnud närvekõditavast videoklipist. Nimelt võttis luksusmaastur Islandil James Bondi filmides kaasa teinud kaskadööri juhtimisel ette ülimalt riskantse teekonna maailma suurima omataolise Karahnjukari tammi otsa, trotsides 750 tonni minutis langevat vastuvoolu. Riskantne vaatemäng oli ehe näide uue Range Rover Sporti võimekusest ning tehnoloogiatest, mis teevad sellest seni kõige võimekama Range Rover Sporti mudeli.

“Uues Range Rover Sportis tutvustame esmakordselt mitmeid uusi võtmetehnoloogiaid, mis aitavad sellel mudelil teiste seast tõeliselt välja paista. Eesti esmaesitlusele kutsuti ajakirjanikud, autoeksperdid, Land Roveri fännid ja koostööpartnerid, et nad saaks uut ja ülimalt võimekat luksusmaasturit esimesena ja esimest korda oma silmaga näha ning mõista, miks on tegu nõnda ihaldatud autoga. Olen kindel, et Eesti kliendid armuvad samuti uude Range Rover Sporti,” ütles Jaguari ja Land Rover Baltikumi ärijuht Justė Jarušė.

NEW RRS PREMIERE

Väljapeetuse tippklass

Uus Range Rover Sport pole loodud pelgalt linnamaasturiks – eesmärk on olla kaasaegse inseneritöö ja väljapeetuse teetähis. Esitluse jaoks loodi spetsiaalne 360kraadi vaadete ja ekraanidest seintega ruum, kuhu sisenedes leidsid külalised end justkui mõnest kunstigaleriist.

Esmaesitluse visuaalne kogemus tõi vaatajateni uue Range Rover Sporti kõige tähelepanuväärsemad omadused. Sportliku luksusmaasturi hoolikalt disainitud kerejoontelt leiab näiteks esmakordselt katkematu LED-valgusgraafika, mis annab autole pimedas selge ja kaasaegse ilme ja on nähtav iga nurga alt vaadates. Uut Range Rover Sporti iseloomustab pühendumine detailidele, alates tugevalt rõhutatud ja silmapaistvatest kerejoontest kuni võimekate jõuajamite ja tipptasemel kere- ja salongitehnoloogiateni.

Range Rover Sporti Eesti esmaesitluse keskpunktiks oli poodium ruumi keskel, millel seisid Kreeka-Rooma skulptuure meenutavad kujud. Poodiumil katte all ootas linnamaastur, mille ümber leidis aset ka esitluse kulminatsioon – ruumi vallutasid kunstiröövlid, kes tahtsid kanga all peituvat aaret Kreeka-Rooma jumalannadelt varastada. Rööv siiski ebaõnnestus ning katte langedes troonis Range Rover Sport oma kohal.

NEW RRS

Ainulaadsed tehnoloogiad

Tutvumis- ja avastusrõõmu pakub uus Range Rover Sporti igas aspektis, alates ennenägematutest keretehnoloogiatest ja -detailidest kuni peensusteni lihvitud salongini, kus reisijad võivad end tunda muust maailmast turvaliselt eemal.

Uus Range Rover Sport on varustatud brändi seni moodsaimate keretehnoloogiatega. Kõigi uute tehnoloogiate aluseks on uudne MLA-Flex arhitektuur, mille konstruktsioon teeb Range Rover Sporti eelmise põlvkonnaga võrreldes kuni 35% jäigemaks. MLA-Flex töötab koos hulga teiste, spetsiaalselt uue mudeli jaoks viimistletud süsteemidega, mille eest kannab hoolt nutikas Integrated Chassis Control System.

Näiteks suudab uus Dynamic Response Pro juhtsüsteem töötada käsikäes viimase põlvkonna õhkvedrustusega, mille osaks on esmakordselt muutmahuga õhkvedrustus. Süsteem pakub ka kõige keerulisemates oludes ülimat stabiilsust tänu võimekale 48-voldisele elektroonikasüsteemile, mis suudab igale teljele rakendada kuni 1400 Nm pöördemomenti, tagades nõnda kindlustunde ja stabiilsuse.

Kohanduva õhkvedrustusega on varustatud kõik uued Range Rover Sportid ja tänu nutikatele süsteemidele saab vedrustust vastavalt olukorrale ülitäpselt seada, pakkudes nii Range Roverile omast mugavust kui ka Range Rover Sportile omast sportlikkust ja dünaamilisust. Selleks, et teha vedrustuse töö võimalikult täpseks ja sujuvaks, oskab sõiduk nüüd arvestada ka eHorizoni navigatsiooniandmetega ja valmistub seeläbi aegsasti eesootavateks kurvideks ette.

Range Rover Sporti dünaamilisele võimekusele aitab kaasa Adaptive Dynamics 2 tehnoloogia, mis vähendab soovimatuid kerekõikumisi aktiivsete kaksikklapiga amortisaatorite abil. Parimate tulemuste saavutamiseks viib süsteem läbi mõõtmisi ja korrektuure kuni 500 korda sekundis, tagades nõnda sujuva sõidu ka raskemate teeolude korral ning suurematel kiirustel.

NEW RRS

Kõik uued Range Rover Sportid on varustatud kaheksakäigulise ZF automaatkäigukasti ja nutika nelikveoga, mis suudavad intuitiivselt ette ennustada, kuidas tuleb veojõudu rataste vahel jagada. Uus 530 hj V8 Twin Turbo ajam pakub aga sportautoga võrdväärset jõudlust, suutes linnamaasturi Dynamic Launch režiimis nullist sajani viia vaid 4,5 sekundiga. Kliendid saavad endale sobiva ajami valida ka säästlike kerghübriidide ning Ingeniumi diiselmootorite seast. Alates 2024. aastast lisandub valikusse ka täiselektriline versioon.

Moodsatele lahendustele on koht ka salongis. Reisijateruumis vähendab tee- ja rehvimüra uue põlvkonna aktiivne mürasummutustehnoloogia, nii et reisijad võivad segamatult nautida Range Rover Sporti jõuallika häält. Mürasummutussüsteem jälgib rattakoobastesse paigutatud mikrofonide ja kiirendusmõõturite toel pidevalt sõidukisse tulevaid helisid ning nutikad süsteemid arvutavad sarnaselt tipptasemel kõrvaklappidele välja mürasummutava heli profiili.

NEW RRS

Salongi õhukvaliteedi eest vastutab uue põlvkonna Cabin Air Purification Pro süsteem, mis ühendab endas PM2.5 filtreerimise ja nanoe X tehnoloogia, et vähendada oluliselt salongi jõudvate lõhnade, bakterite ja allergeenide, sealhulgas ka SARS-CoV-2 viirusosakeste hulka. Teise istmerea reisijatele mõeldes on eraldiseisev ​​nanoe X seade paigaldatud ka sõiduki tagaosasse, tagades nõnda ühtlase õhukvaliteedi terves salongis.

Uut Range Rover Sporti saab eeltellida Land Roveri Tallinna müügiesinduses. Sõiduki hind algab 97 300 eurost. Esimesed sõidukid jõuavad klientideni oktoobris.