Uue Range Roveri esmaesitlus: uskumatult moodne, võrratult täiustatud ja ületamatult võimekas

NEW RANGE ROVER

Land Rover avalikustas Londoni Kuninglikus Ooperimajas uue Range Roveri. Uue põlvkonna mudel defineerib täielikult tänapäevase luksusdisaini ja detailiküllasuse tippklassi, pakkudes nüüd klientidele veelgi rohkem valikuvõimalusi ja ruumi oma sõiduki isikupärastamiseks.

Justė Jarušė, Jaguar Land Roveri kaubamärgijuht Baltikumis, ütles: „Uus Range Rover on suurepärane näide meie visioonist – luua maailma kõige ihaldusväärsemaid luksussõidukeid kõige kõrgemate standarditega klientidele. Uus mudel juhatab sisse juba üle 50 aasta Range Roveri tunnuseks olnud teedrajava innovatsiooni uue peatüki.”

Range Roveri luksusmaasturid on olnud autotööstusele eeskujuks juba üle 50 aasta, ühendades hingematva mugavuse ja sujuvuse konkurentsitu võimekusega. Täiesti uus Range Rover on kõige ihaldusväärsem Range Rover, mis on seni loodud, kombineerides modernsuse tipptaseme ja esteetilise võlu peensusteni läbimõeldud tehnoloogiate ja meelerahu tagava ühenduvusega. Esmakordselt pakub Range Rover istumisruumi ka kuni seitsmele täiskasvanule.

Brändile omane auto külgvaade on viienda põlvkonna Range Roveri puhul tänapäevaselt ümber tõlgendatud ja saanud uskumatu disainilahenduse, viies Land Roveri moodsa disainifilosoofia uuele tasemele. Uues Range Roveris kumavad kõige uue kõrval läbi ka põlvkondade jooksul tuttavaks saanud disainijooned: langev katusejoon, jõuline keskosa – rõhuga horisontaalsetel joontel – ja madalalt tõusev lävejoon.

Range Roveri proportsioone defineerivad jätkuvalt brändile iseloomulikud võtmeelemendid: jõuline ja lühike esiosa, püstine esiklaas ja selgelt eristuv laevalik tagaosa, mis pealtvaates kitsamaks muutub.

Uue Range Roveri tunnusjooneks on rikkalikud, ent rangelt piiritletud detailid. Luksusmaasturi põhjalikult viimistletud välimust aitavad esile tuua spetsiaalselt tippdisaini nimel kasutusele võetud tehnoloogiad, nagu näiteks ülisiledad pinnad, kaetud lävepakud ja laserkeevitatud katuseühendused. Disainile annavad lõpliku vormistuse silmapaistvad tagatuled, mis on peidetud kuni süttimiseni ning millest on saamas murdeline Range Roveri tunnusmärk.

NEW RANGE ROVER

Samuti Kuninglikus Ooperimajas avalikustatud uus Range Rover SV, mis jõuab müügile 2022. aastal, annab klientidele veelgi suurema võimaluse luua tõeliselt individuaalne ning igaühe vajadustele vastav sõiduk.

Range Rover SV on esmaklassiline tõlgendus Range Roveri luksuse ja isikupärastamise filosoofiast. See kannab erakordselt põhjalikku viimistlust ja on pühendunud detailsust. Näiteks on eksklusiivse Range Rover SV disainimisel kasutatud rikkalikke materjale, nagu metallkatteid, ülimalt siledat keraamikat ja keerukaid mosaiike. Samuti on klientidel võimalik viimistluseks valida nahavaba Ultrafabrics™ või hoopis endale sobilikud kõrgkvaliteetsed nahkkatted.

Täiendavad disainipaketid SV Serenity ja SV Intrepid toovad Range Roveri interjööri kahetoonilised ja kontrastsed värvilahendused. Luksuslik neljakohaline SV Signature Suite pakub funktsionaalseid täiendusi nagu elektriliselt liigutatav laud ja külmkapp.

Sellest käsitsi valmistatud Range Roveri mudelist saab esimene sõiduk, mis kannab uut keraamilist ja ümarat SV logo ja nimetust, nii et kokkuvõttes hakkab mudel kandma nime Range Rover SV. Logo SV esindab Land Roveri Special Vehicles Operationsi (SVO) kirge kaasaegse luksuse, soorituse ja võimekuse vastu nii disainis kui inseneerias. Tulevikus hakkab SV märgis tähistama kõiki uusi Land Roveri sõidukeid, mida toob turule SVO.

Uues Range Roveris ühendatakse kaasaegne luksus kõrgtehnoloogiaga, et pakkuda igale sõitjale võrratut sõiduelamust ja luksust. Ühtlasi on see esimene mudel, mis kasutab Land Roveri uut paindlikku platvormi MLA-Flex.

MLA-Flexile saab paigaldada nii sisepõlemismootoreid, pistikhübriidajameid kui ka 100% elektrilisi jõuallikaid. See kujutab endast järgmist sammu Land Roveri lihtsustatud arhitektuuri strateegia elluviimisel – pakkuda suuremat valikut jõuajameid ja uut kvaliteediklassi. Puhtalt elektriline Range Rover – esimene täiselektriline Land Rover – lisandub tootevalikusse 2024. aastal.

Uuest, puhtalt elektrilisest Range Roverist saab täiselektriliste Land Roverite seeriast esimene. Kõik mudelid on täielikult elektrilise jõuallikaga saadaval kümnendi lõpuks, aidates sedasi Jaguar Land Roveril saavutada 2039. aastaks oma toodetes, tootmises ja tarneahelas süsinikuneutraalsuse.

Range Roveri suurema sõiduulatusega pistikhübriidsete (PHEV) jõuallikate heitkogused jäävad alla 30 grammi kilomeetri kohta ning need suudavad puhtalt elektri pealt sõita kuni 100 km (WLTP). Reaalsetes tingimustes tähendab see umbes 80-kilomeetrist täielikult elektrilist sõiduulatust. Seda on piisavalt, et Range Roveri kliendid saaks enamiku oma igapäevasõite tehtud ainult elektriga.

Uue Range Roveri võrratule mugavusele ja esmaklassilisusele aitab kaasa uuenduslike tehnoloogiate kasutamine. Uus, kolmanda põlvkonna aktiivse mürasummutuse tehnoloogia sarnaneb tippptasemel aktiivsetele mürasummutavatele kõrvaklappidele. See põhineb isoleeritud kerearhitektuuril, samuti paiknevad sõiduki väliskülgedel mikrofonid ja istmetel on kõlaritega peatoed, et luua sõitjate ruumis viibijatele isiklikud vaiksed tsoonid. See tähendab, et sõites saavad uue Range Roveri omanikud nautida veelgi vaiksemat ja harmoonilisemat sõitjate ruumi.

NEW RANGE ROVER INTERIOR

Samuti pakub uus Range Rover tänu eelpaigaldatud Amazon Alexa 2-le intuitiivset hääljuhtimist. Loomulike häälkäsklustega saab autojuht hallata kõike alates meelelahutuslikest funktsioonidest ja muusikavalikust kuni navigeerimise ja telefonikontaktideni, et autojuht saaks sõites alati hoida käed roolil ja pilgu teel.

Mugavust ja heaolu süvendab veelgi Cabin Air Purification Pro 3 süsteem, mis kasutab allergeenide ja patogeenide eemaldamiseks dual-nanoe XTM tehnoloogiat. See hoiab sõitjate ruumi vabana lõhnadest ja viirustest, samas kui CO₂ vähendamise ja PM2.5 õhufiltreerimise süsteemid parandavad õhu kvaliteeti. Teaduslikult on tõestatud, et dual-nanoe XTM tehnoloogia vähendab salongis viiruste ja bakterite hulka, sealhulgas SARS-CoV-2 viirusosakesi.

Jätkusuutlikkuse osas on Range Rover läinud tõhusate jõuallikate valikust mitu sammu kaugemale, kasutades uuenduslikke materjale ja tööprotsesse, et uue Range Roveri tootmine ja sellega sõitmine oleks veelgi väiksema keskkonna-jalajäljega. Näiteks kuulub nende hulka nahavaba sisustusvõimalusena pakutav Kvadrat™ villasegu. Pehme ja soe villasegu koos Ultrafabrics™ kattematerjaliga pakub nahale omast kvaliteeti ja tunnetust, kuid on 30% kergem ja tekitab vaid veerandi naha CO₂ jalajäljest.

Land Roveri teedrajav integreeritud juhtimissüsteem tagab Range Roverile omase võimekuse ja enesekindluse. Tegu on kõige laiaulatuslikuma keretehnoloogiaga, mida on eales sedalaadi sõidukile paigutatud. Roolisüsteem, kus kaasa pööravad ka tagarattad, pakub ka suurel kiirusel parimat stabiilsust ja manööverdamisel väiksemat pöörderaadiust, samas kui veelgi edasi arenenud elektrooniline õhkvedrustus reageerib ennatlikult teeoludele, kasutades selleks e-Horizoni navigatsiooniandmeid. Uus Dynamic Response Pro süsteem tagab aga erakordse enesekindluse ja paindlikkuse igas keskkonnas.

Täiesti uus viienda põlvkonna Range Rover on disainitud, välja töötatud ja ehitatud Suurbritannias ning seda toodetakse eranditult Land Roveri Solihulli tootmisüksuses – Range Roveri ajaloolises kodus – uuel tipptasemel koosteliinil. Kvaliteedi tagamiseks on tehasesse tehtud mahukaid investeeringuid ning samal liinil pannakse kokku nii hübriidsed, pistikhübriidsed kui ka puht-elektrilised versioonid uuest Range Roverist.

Uue Range Roveri Launch Editionit saab tellida alates tänasest ning esimesed sõidukid jõuavad Eestisse 2022. aasta aprillist.

NEW RANGE ROVER