Uus Range Rover: harmooniline puhkekoht, kus uksed sulguvad ise

RANGE ROVER

Uus Range Rover ühendab üliarenenud tehnoloogiad ja tippklassi luksuse, muutes iga väiksemagi väljasõidu omaette sündmuseks. Tulemuseks on konkurentsitu kvaliteet ja mugavus iga reisija jaoks mistahes keskkonnas.

Uus Range Rover viib sõidumugavuse ja luksuse uuele tasemele, keskendudes absoluutselt igale elemendile – alates sellest, kuidas reisijad sõidukiga digitaalselt ja füüsiliselt suhtlevad, kuni selleni, kuidas reisijate tervise ja heaolu eest hoolitsetakse. Olgu see sõit ooperisse või mäkke ronimine – Range Rover pakub konkurentsitut luksust ja meelerahu igas olukorras.

Justė Jarušė, Jaguar Land Roveri Baltikumi juht, ütles: „Uues Range Roveris võtsime aluseks 50-aastase evolutsiooni jooksul saadud õppetunnid ja ühendasime need 21. sajandi tehnoloogiatega, et pakkuda igal reisil ülimat rafineeritust, mugavust ja heaolu. Saavutame selle ennetava vedrustuse abil, mis valmistab sõiduki eelseisvateks kurvideks ette, järgmise põlvkonna mürasummutusega varustatud peatoe kõlaritega ja puhta õhu tehnoloogiaga, mis suudab neutraliseerida ka Covid-19 viirusosakesed.”

RANGE ROVER INTERIOR

MLA-FLEX ARHITEKTUUR


Uue Range Roveri muutuste ja uuenduste aluseks on järgmise põlvkonna platvorm – Flexible Modular Longitudinal Architecture (MLA-Flex), mis pakub heliisolatsiooni ja kere jäikuse osas täiesti uut taset.

Platvormi paindlikkus tähendab, et uus Range Rover on saadaval nii Standard kui ka Long teljevahega kereversioonides ning laia jõuajamite valikuga, alates uuest V8 bensiinimootorist ja Land Roveri Ingenium bensiini- ja diiselhübriididest kuni efektiivse Extended Range pistikhübriidide ja täielikult elektrilise jõuajamini välja.

Land Roveri insenerid kasutasid uue mudeli kaalu ja jäikuse optimeerimiseks iga disainielemendi jaoks kõige täpsemini sobivaid materjale, luues A-, C- ja D-piilarite sisse kolm tugevduskihti. Kõrge kvaliteediga terase – näiteks ukseavade neljanda tugevduskihi juures – ja innovaatilise metallsulamite tehnoloogia kasutamine tähendab, et kere jäikus on isegi täispikkuses panoraamkatusega versiooni puhul kuni 50% parem kui varem.

Sõiduki nina konstruktsioonis kasutati suletud sektsiooniga paigutust, mille tulemusena jõuab salongi 24% vähem müra ja madala sagedusega vibratsioone kui varasema põlvkonna puhul – seda isegi enne kõige uuemate täiustavate tehnoloogiate lisamist.

RANGE ROVER

UUE PÕLVKONNA AKTIIVNE MÜRASUMMUTUS


Uuel Range Roveril on tänu aktiivsele mürasummutustehnoloogiale ja MLA-Flex platvormi pakutavatele täiustustele üks vaiksemaid sõitjateruume, mida täna turult leida võib, mõistagi selleks, et tagada reisijatele koos 1600 W Meridian Signature helisüsteemiga esmaklassiline sõidukogemus. Uus helisüsteem hõlmab muuhulgas ka kõlaripaari igas peatoes (kokku 1680 W), tagades nii täiesti unikaalse helikogemuse.

Kolmanda põlvkonna aktiivne mürasummutus jälgib reaalajas salongi jõudvat rataste vibratsiooni, rehvide ja mootori müra ning tekitab läbi helisüsteemi 35 kõlari sõitjateruumi mürasummutava helikardina. Võrreldes varasemate süsteemidega on uuel tehnoloogial viis korda suurem mürasummutuse ulatus (kuni 1 kHz), mis on saavutatud tänu 60 mm diameetriga kõlaritele, mis paiknevad kõigis neljas peatoes, eesmärgiga luua igale reisijale täiesti isiklik helitsoon.

Land Roveri insenerid lähtusid parima akustilise tulemuse saavutamiseks artikulatsiooni indeksist – mõõtühik vestluse pidamise mugavuse kohta – et hinnata seeläbi sõitjateruumi kvaliteeti. Kõikide eelmainitud lahenduste toel on uus Range Rover oma klassis kõige vaiksem sõiduk maailmas, mille salongi ei jõua praktiliselt ükski välisheli.

RANGE ROVER INTERIOR

HEAOLU: SÕITJATERUUMI ÕHUPUHASTUSTEHNOLOOGIA


Uus Range Rover viib tänu laiale õhupuhastussüsteemide valikule reisijate heaolu täiesti uuele tasemele. Arenenud õhupuhastussüsteemide tipuks on uudne Cabin Air Purification Pro tehnoloogia, mis kasutab allergeenide vähendamiseks ja patogeenide eemaldamiseks dual-nanoeTM X tehnoloogiat, samas kui CO2 juhtimise ja PM2.5 salongiõhu filtreerimise süsteemid tagavad sõitjateruumis alati võimalikult kõrge kvaliteediga õhu.

On teaduslikult tõestatud, et tippklassi dual-naoneTM X tehnoloogia vähendab õhus ringlevaid viiruseid ja baktereid, sealhulgas SARS-Cov-2 viirusosakesi. Nutikas tehnoloogia toimib alaliselt õhku puhastades ning seda nii, et osakesed ei pea neutraliseerimiseks filtrist läbi minema.

Tehnoloogia kondenseerib salongi õhus leiduva niiskuse ja purustab selle pisikesteks elektriliselt laetud osakesteks. Sedasi luuakse kõrgpinge, mis tekitab triljoneid nanosuuruses veemolekulidega ümbritsetud hüdroksüül (OH) radikaale, mis reageerivad õhus levivate saasteainetega.

Uus süsteem tekitab varasemast 20 korda rohkem OH radikaale ning hõlmab kahte seadet, millest teine on mõeldud tagumistel istmetel viibivatele reisijatele parimat õhukvaliteeti pakkuma.

Sõltumatute osapoolte poolt laboritingimustes läbi viidud katsetes leiti, et Cabin Air Purification Pro kasutamine poole tunni jooksul eemaldas õhust viiruseid 97% efektiivsusega. Teises sõltumatus testis saavutati NanoeX poolt 99% efektiivsus õhust Covid-19 osakeste eemaldamisel.

Uus salongiõhu puhastamise süsteem kuvab puuteekraanil nii väliseid kui sisemisi PM2.5 õhukvaliteedi tasemeid. Salongiõhu kvaliteedi optimeerimiseks hõlmab see ka CO₂ haldamise süsteemi, mis töötab harmoonias koos puhastusfunktsiooniga (Purify), mille saab ekraanilt aktiveerida. Need funktsioonid toimivad koos salongiõhu temperatuuri reguleerijaga, et leida parim tasakaal õhu puhastamise ja sõitjate mugavuse vahel.

RANGE ROVER

INTUITIIVSED ELEKTRILISED UKSED


Uuel Range Roveril on esimese Land Roverina integreeritud ohtude ja takistuste tuvastamise süsteemi ning muljumisvastaste ohutusfunktsioonidega elektriajamiga uksed. Sedasi tagatakse, et iga reis algab ja lõpeb brändile omaseks saanud rafineerituse ja meelerahuga.

Iga reisikogemus algab kerega ühtesulanduvatest ukselinkidest, mis pakuvad uusi lukustusfunktsioone – sõidukile lähenedes ja sõidukist eemale kõndides. Uksed avanevad ja ukselingid aktiveeruvad automaatselt, kui võtmega autole lähenetakse. Kui juht on sõidu lõpetanud, võib ta lihtsalt auto juurest minema kõndida ja uksed lukustuvad võtme eemaldudes automaatselt.

Elektriajamiga uksed on loodud nii, et aktiveeruvad kohe, kui keegi üritab ust sulgeda või avada – juba kergelt ukselingi tõmbamine aktiveerib süsteemi ning uksed avanevad kolme sekundiga.

Tagumise pimenurga radar tuvastab sensorite abil tagant lähenevat liiklust. Iga ukse sisse on ehitatud ka ultrahelisensorid, mis tuvastavad ukse liikumise ajal takistusi ja tajuvad täpselt kui kaugele uksed avaneda võivad. Uste ohutuse viivad veelgi kõrgemale igas ukses asuvad güroskoobid, mis tagavad, et uste vahele ei jääks sulgudes ükski ese ega kellegi sõrm. Elegantne süsteem on loodud töötama isegi maastikul sõites ja hoiab uksi avatuna kuni 10-kraadise kaldenurga puhul.

Autos saab juhipoolse ukse sulgeda ka piduripedaalile vajutades. Samuti saab uste avanemist ja sulgumist seada keskse puuteekraani või lülitite abil. Väljastpoolt saab uste sulgemiseks kasutada ka ukselingil asuvat lülitit. Muidugi jääb võimalus ka uks käsitsi sulgeda – selleks tuleb ust lihtsalt lükata.

Üliarenenud ustetehnoloogiat testiti luksusmaasturi põhjaliku arendusprogrammi käigus 84 000 kasutuskorda kuni -30 C temperatuuride juures. Intuitiivsed uksed koos väljaulatuvate astmelaudade ja elegantse saabumise funktsiooniga, mis toob sõiduki kere seiskudes automaatselt 50 mm võrra madalamale, tagavad, et sõidukist väljumine ja sinna sisenemine on alati võimalikult mugav ja ohutu.

Turvalisuse tagavad ka nüüdisaegsed ultralairiba (UWB) transiivereid, mis kaitsevad võtme kopeerimise seadmeid kasutavate varguste eest. Jaguar Land Rover oli üks esimesi sõidukitootjaid, kes tutvustas teedrajavat tehnoloogiat ja uuenduslikku seadistust, mis suudab maailma kõige karmimatele turvastandarditele vastates pidada vastu ka nn releerünnakutele, kus vargad üritavad juhi võtmest edastatud signaali kinni püüda.

Uue Range Roveri esmatutvustus Baltikumis toimub jaanuaris.