Uus Range Rover pälvis aasta parima seeriamudeli disainiauhinna

Esikoht: Uue Range Roveri läbinisti moodne ja äratuntav disain kuulutati Car Design Review aastaraamatus aasta parimaks seeriaautode kategoorias.

Kolleegide poolt tunnustatud: Žüriisse kuulusid maailmatasemel disainerid, teiste seas ka näiteks Polestarist ja Lamborghinist.

Veel mitmed auhinnad:Range Rover SV ja Defenderi disainitiim pälvis kõrgeima tunnustuse parima värvi, materjalide ja viimistluste kategoorias ning Jaguar Land Roveri disainer Ken Gan sai avastamata talendi tiitli.

Uus Range Rover pälvis Car Design Newsi autodisaini aastaraamatus aasta parima seeriamudeli ihaldatud tiitli. Luksusmaasturi valis parimaks ekspertidest koosnev žürii, kuhu kuulusid teiste seas disainimaailma tunnustatud liidrid Polestarist, Lamborghinist, Volvost ja Lucidist.

Žürii tõstis esile uue Range Roveri vaoshoitud disaini ning suutlikkust põimida omavahel ajastukohane luksus ja eristuvad disainijooned, sidudes nõnda uue mudeli selgelt selle eelkäijate ja 50-aastase ajalooga.

„Meie arvates on see kõige täpsemini viimistletud Range Rover, mis on iial loodud. Teiste brändide heaks töötavate kolleegide tunnustus kinnitab seda veelgi,“ ütles Jaguar Land Roveri Baltikumi turundusjuht Jakub Brodewicz.

Kiidusõnad eheduse ja väljapeetuse eest

Autodisainile pühendunud väljaanne Car Design News annab autodisaini aastaraamatut Car Design Review välja juba üheksandat korda. Väljaanne on autovaldkonnas tegutsevatele disaineritele tunnustatud info-, inspiratsiooni- ja nõuandeallikas. Aastaraamat annab selge ja detailse ülevaate disaini suundumustest, innovaatilistest lahendustest ning uutest mudelitest.

Igal aastal valib žürii aasta parima seeriatootmises auto ning aasta parima ideeauto. Väljaanne annab iga-aastaselt ka elutööpreemia ning aastaraamatus on ka intervjuud nimekate žüriiliikmetega, kes antud aastal auhindade jagamise üle otsustasid.

Tänavu võidutses aasta parima seeriamudeli kategoorias ülekaalukalt uus viienda põlvkonna Range Rover, konkurentideks hulk silmapaistvaid sõidukeid, mis jõudsid turule 2021. aasta aprillist kuni 2022. aasta septembrini.

„Range Roveri näol on tegu luksusmaasturite kategooria teerajajaga ning see on konkurentsitu võluga sõiduk. Uus Range Rover on moodsa luksuse kehastus ning selle viimistletud proportsioonid ja täiustatud hoiak on meie „Reductive Design“ disainifilosoofia musternäidiseks. Seda lähenemist tutvustati esmalt 2017. aasta Velaris ning tänaseks on see saanud osaks tervest Range Roveri mudeliperest,“ ütles Jaguar Land Roveri loovjuht Gerry McGovern.

Uue Range Roveri disainiarsenali kuuluvad puhtad kerejooned ja väljapeetud hoiak, nähtamatud laserkeevitatud katuse liitekohad ning tasapinnalised ja voolavad üleminekud ukseraamidelt akendele. Range Roveri DNA osana on uue põlvkonna mudeli puhul säilinud hõljuva katuse efekt ning veelgi suuremat täpsust detailidele aitavad ilmestada kaheosaliselt avaneva pagasiluugi peidetud liitekohad.

Uus Range Rover on loodud paindlikule MLA-arhitektuurile, mis võimaldab klientidele pakkuda laia hulka elektrifitseeritud jõuajameid ning saavutada õhutakistusteguriks luksusmaasturite kategooria parima tulemuse – 0,30. Žüriisse kuulunud Hyundai rahvusvahelise disainikeskuse juht SangYup Lee kirjeldas uut Range Roverit kui lihtsalt, julget ning kõige väljapeetumat valikut luksusmaasturite kategoorias.

Häid sõnu jagus ka Polestari disainijuhil Maximilian Missonil, kes ütles: „Teades, kui keeruline on kogu protsessi vältel jääda truuks ehedusele, saan sellele autole ja selle loojatele austust avaldada.“

Veelgi rohkem auhindu

Car Design Newsi rahvahääletusel said tänavu võimaluse särada ka teised Briti tootja sõidukid. Range Rover SV ning Defender võitsid tiitli parima värvi, materjalide ja viimistluse kategoorias tänu innovaatilistele lähenemisele materjalide ja värvide kasutamisel, põimides omavahel sõiduki sise- ja väliskujustuse elemendid.

Jaguar Land Roveri disainer Ken (Yujian) Gan pälvis silmapaistva töö eest avastamata talendi auhinna. Conventry ülikooli auto- ja transpordidisaini magistrikraadiga Gan edestas nelja teist silmapaistvat noort disainerit.