Land Roveri juubeli juhatab sisse uus Defenderi 75. sünnipäevale pühendatud eriversioon

DEFENDER

• Tõeliselt eksklusiivne: Uus Defender 75th Limited Edition tähistab Land Roveri 75. sünnipäeva

• Minevikuhõngulised disainijooned: Erimudel on viimistletud Grasmere Green kerevärvi ja unikaalse juubelisignatuuriga. Eriversioon on saadaval Defender 90 ja 110 versioonides.

• Jätkuv innovatsioon: Uus mudel on varustatud tipptehnoloogiaga, mille hulka kuulub 3D-kaamerasüsteem, Matrix LED esituled ja kohanduv maastikuläbivussüsteem.

• Elektriline tulevik: Eriversioon on saadaval P400e pistikhübriidajamiga, aga ka P400 ja D300 bensiini- või diiselmootoritega.


Amsterdami autonäitusel toodi 1948. aastal avalikkuse Land Rover Series 1. Nüüd peab Land Rover 75. sünnipäeva tuues välja uue Defender 75th Limited Edition erimudeli. Eriversioon on saadaval Defender 90 ja 110 versioonides ning selle disainis on palju unikaalset. Esitletakse erilisi viimistluselemente, ikoonilist Grasmere Green kerevärvi ning silmapaistva värvitooniga sobivaid velgi ja siseviimistlust.


“Viimase 75 aasta jooksul on mitmed selle mudeli omadused tõusnud kultuslikku staatusesse. Nüüd saavad Defenderi fännid kõikjal Baltikumis täita oma unistuse – omada autot, mis pakub läbi aegade kõige silmapaistvama Defenderi parimaid omadusi. Kogemust rikastavad tänapäevased lahendused ja võimalused,” ütles Jaguar Land Roveri Baltikumi turundusjuht Jakub Brodewicz.


Erimudeliga jõuab esimest korda Defenderi kerevärvide valikusse eksklusiivne Grasmere Green värvitoon ning terviku aitavad veelgi paremini kokku siduda sama värvitooni 20-tollised valuveljed. Sõidukilt leiab ka 75. sünnipäeva signatuuri, Ceres Silver värvitoonis põrkerauad ja privaatsust tagavad aknaklaasid.Erilist tähelepanu on pööratud ka Defenderi vastupidavale ja mitmekülgsele reisijateruumile, mille detailidel on kasutatud sama Grasmere Green värvi ning silmapaistvaid lasergraveeringuid. Istmeid katab pruunikas Resist kangas ning käigukang on kaetud Robustec kangaga. Tegu on kõige vastupidavama materjaliga, mida Defenderi mudelivalikus pakutakse.


“Kliendid armusid uude Defenderisse ning nõudlus mudeli järgi on väga kõrge. Uus erimudel kannab värvi ja detailidega endas viimase 75 aasta vaimu, kuid seob selle ka uuenduslike tehnoloogiatega, näiteks hübriidajami, kohanduva maastikuläbivussüsteemi, üle-õhu tarkvarauuenduste ja silmapaistva võimekusega,” ütles Defenderi elutsükli juhtinsener Stuart Frith.


Uus eriversioon põhineb tipptasemel HSE mudeliversioonil, seega leiab erimudeli pardalt näiteks 3D-kaamerasüsteemi, kohanduva maastikuläbivussüsteemi, Meridiani helisüsteem, Matrix LED esituled, 11,4-tollise Pivi Pro meelelahutussüsteemi, tuuleklaasinäidiku ning juhtmevaba telefonilaadija.

DEFENDER

Kõik erimudelid on varustatud kokkuklapitava kangast katusega ning soovi korral on võimalik otsustada ka avatava panoraamkatuse kasuks. Reisijate heaolu aitavad tagada 14 suunas konfigureeritavad soojendusega istmed, soojendusega rool ning kolmetsooniline kliimasüsteem. Soovi korral on võimalik sõiduk varustada ka elektrooniliselt juhitava kärukonksu ja lamellrehvidega.


Jõuajamite valikusse kuulub 110-mudeliversioonide puhul võimas ja efektiine P400e pistikhübriidajam, samuti on saadaval P400 või D300 bensiini- ja diiselmootorid. Viimased on varustatud kerghübriidsüsteemiga, mis tagab väiksema kütusekulu tänu energia salvestamisele, mis tavapäraselt pidurdamisel soojusenergiana kaoks.


Kollektsionääride jaoks ihaldusväärse 75th Limited Editioni kõrval jõuavad müügile mitmed unikaalsed Land Roveri tooted. Sarnaselt maasturile pakutakse Grasmere Green toonides näiteks ainulaadset minimalistlikku käekella, seljakotti ning erinevaid rõivaid, mis kannavad 75. sünnipäevaaasta signatuuri.


Defender on tänaseks pälvinud enam kui 50 rahvusvahelist auhinda, mille hulka kuuluvad Top Geari aasta auto 2020 tiitel, MotorTrendi aasta linnamaastur 2021 tiitel, Autocari aasta parim linnamaastur 2020 tiitel ning Euro NCAPi 5-tärnine ohutushinnang.


Ettevõtte algusaegadel leidus Land Roveri mudelivalikus vaid üks sõiduk, seega on täna pakutav lai valik tõestuseks eesrindlikust innovatsioonist, mis on iseloomustanud Land Roverit juba enam kui seitse aastakümmet. Defenderi, Discovery ja Range Roveri mudelipered pakuvad konkurentsitut võimekust, mitmekülgsust ja mugavust – midagi, mis on ideaalseks vundamendiks järgmisele edukale 75 aastale.


Lisainfo

Land Roverit esindab Eestis kommunikatsiooniagentuur Velocita: [email protected]

Land Rover sotsiaalmeedias:

Facebook: https://www.facebook.com/LandRoverEesti

Instagram: https://www.instagram.com/landrover_eesti/