DISCOVERY MUDELIUUENDUS: VEELGI MUGAVAM KÕIGI SEITSME REISIJA JAOKS
UUEL DISCOVERYL ON VÕIMSAD JA EFEKTIIVSED 48 VOLDISE AKUGA VARUSTATUD HÜBRIIDJÕUALLIKAD NING EESRINDLIK PIVI PRO INFO- JA MEELELAHUTUSSÜSTEEM.


Land Rover esitleb uut Discoveryt: mitmekülgset seitsmekohalist Premium-klassi linnadžiipi. Uuel Discoveryl on võimsad ja efektiivsed 48 voldise akuga varustatud hübriidjõuallikad ning eesrindlik Pivi Pro info- ja meelelahutussüsteem. Selles autos on mugavus ühendatud praktilisusega. Ka meelelahutuse ja ruumi poolest on see parim linnamaastur.„Uus Discovery ühendab endas igale maastikule sobivat võimekust ja rahuldustpakkuvat dünaamikat, säilitades samal ajal meie peremaasturite sõiduomadused ja mugavuse. Tipptasemel veermik, kerge alumiiniumkonstruktsioon ja nutikad mootorid teevad Discoveryst seitsmekohalise linnadžiibi, mis on võimekas, läbimõeldud ja kaasahaaravate sõiduomadustega. Selle mitmekülgne sõitjateruum tagab, et Discovery säilitab oma positsiooni maailma kõige võimekaima ja peresõbralikuma suure linnadžiibina,“ ütleb Justė Šataitė, Land Roveri Balti turundusjuht.

TIPPTASEMEL TEHNOLOOGIA


Uue Discovery interjöör rõhutab auto kuulumist Premium-klassi ja pakub kõrgel tasemel viimistlust. Avara sõitjateruumi keskmes on Land Roveri tipptasemel Pivi Pro info- ja meelelahutussüsteem ja selle kiire ja intuitiivne 11,4-tolline full HD puuteekraan.

Juht leiab enda eest veel ühe 12,3-tollise interaktiivse ekraani koos uute kõrglahutusega 3D-näidikutega. Keskkonsooli puuteekraanil seega näidikute infot ei kuvata, see jääb vabaks muude rakenduste kasutamiseks.

Auto on ühendatud ka veebiga. Internetiühendus tagatakse autos kahe eraldiseisva SIM-kaardi abil. Kaks LTE modemit võimaldavad süsteemil samaaegselt näiteks üle veebi muusikat mängida ja alla laadida tarkvaravärskendusi.

Lisaks on valikus värviline tuuleklaasinäidik, mis tõstab sõiduandmed otse juhi silme ette, nii ei pea juht pilku hetkekski teelt kõrvale pöörama. Nutitelefoni ühendamine on samuti lihtne tänu Apple CarPlay’le ning üle Bluetoothi saab korraga ühendada kaks nutitelefoni. Android Auto on samuti baasvarustuses, nagu ka juhtmeta laadimine.

Ka võti on autol kõrgtehnoloogiline: saadaval on Land Roveri teise põlvkonna Activity Key. Lisaks võtme tavapärastele funktsioonidele saab selle abil puuteekraani ja digitaalset kella juhtida ning lautot lukustada, avada ja käivitada.

Sõitjateruumi õhukvaliteeti parandab sõitjateruumi õhuionisaator, mis on saadaval kuni 2,5 mikroni suuruseid osakesi välja filtreeriva õhufiltriga (PM 2.5). Ionisaator seirab pidevalt sissetulevat õhku, mõõdab selle kvaliteeti ning kasutab filtreid, vähendamaks allergeenide, toksiinide ja kahjulike osakeste taset sõitjateruumis, suurendades nii reisijate heaolu.

Mugavust tõstavad ka Land Roveri Click And Go tahvelarvuti hoidikud esiistmete seljatugedes.
MITMEKÜLGSUS ESIPLAANIL


Mitmekülgsus on Discovery linnamaasturite perekonna tunnusjoon ning ruumikas ja nutikas uus Discovery pole erandiks. Valikus on käed-vabad viipetundlik tagaluuk, mis tunneb ära jalaviibutuse tagumise põrkeraua juures ja avab pakiruumi luugi. .

Powered Inner Tailgate hoiab kinnitamata esemed 2485 liitrises pakiruumis ning seda saab kasutada ka käepärase istepingina. Isegi juhul, kui kasutuses on kõik seitse istet, mahub pakiruumi ikkagi 258 liitrit pagasit ja kõigil kaasreisijatel on võimalik laadida oma elektroonikaseadmeid..

Uuel Discoveryl on lisaks ka panipaigad põranda all ja auto võib vedada kuni 3500 kg haagist..

EDUMEELSED MOOTORID


Uuel Discoveryl on saadaval uus kuuesilindriliste Ingeniumi 48-voldiste mahehübriidmootorite (MHEV) trio, saadaval on nii bensiini- kui ka diiseljõuallikad. Uute mootorite kõrval on valikus ka Land Roveri neljasilindriline P300 Ingeniumi bensiinimootor koos uue nutika nelikveosüsteemiga. .

Reaskuueste jõuallikate perekonna arendajaks on Land Rover ise. Edumeelne diiselmootor on saadaval võimsusega 249 hobujõudu (183 kW) ja 300 hobujõudu (221 kW), võimas bensiinimootor arendab 360 hobujõudu (265 kW). Uue Discovery mootoririvi on järgmine:.

P300: 300 hj (221 kW),
2,0-liitrine neljasilindriline MHEV bensiinimootor, pöördemoment 400 Nm .

P360: 360 hj (26 5kW), 3,0-liitrine kuuesilindriline MHEV bensiinimootor,
pöördemoment 500 Nm .

D250: 249 hj (183 kW),
3,0-liitrine kuuesilindriline MHEV diiselmootor, pöördemoment 570 Nm .

D300: 300 hj (221 kW),
3,0-liitrine kuuesilindriline MHEV diiselmootor, pöördemoment 650 Nm .

48-voldine poolhübriidtehnoloogia tagab, et uued mootorid vastavad ka kõige rangematele saastenormidele üle maailma. Nutikas süsteem kogub ja salvestab aeglustamisel tekkivat energiat ja võtab selle uuesti kasutusse, et kiirendamisel mootori tööle kaasa aidata. Tulemuseks on kuuesilindrilise jõuallika sooritus neljasilindrilise mootori efektiivsusega. Lisaks tagab hübriiditehnoloogia ka Start/Stop süsteemi sujuvama töö.
PÖÖRANE VÕIMEKUS


Uus Discovery on ülimalt peresõbralik maastur, pakkudes pikkadel teekondadel seitsmele inimesele ületamatut mugavust ning juhile kindlust sisendavat keskkonda. Seda tänu juhikohalt avanevale suurepärasele nähtavusele (Command Driving Position), täiustatud juhtimisseadmetele ja tipptasemel veermikutehnoloogiale, mis tagab teel püsimise kõigis tingimustes.

Kõigil uute kuuesilindriliste Ingeniumi mootoritega Discovery mudelitel on täiustatud jõuülekanne, mis optimeerib vastavalt sõiduoludele pöördemomendi jaotuse esi- ja tagatelje vahel, kasutades selleks mitmeid andureid. Uus nutikas nelikveosüsteem maksimeerib veojõu ja jõuülekande efektiivsuse ning tagab dünaamika tavateedel. Tulemuseks on vähenenud kütusekulu ja vähem süsinikdioksiidi heitmeid tavalisel sõidul, ilma et see kahjustaks kuidagi Discovery kaubamärgiks kujunenud võimet sõita kõigil maastikel.

Põhivarustuses olev õhkvedrustus pakub hellitavat sõidumugavust kõigis teeoludes. Süsteemil on ka automaatne kiiruse langetamise funktsioon, et parandada aerodünaamilist efektiivsust kiirteel ja suurendada ökonoomsust. Adaptive Dynamics vedrustuse tehnoloogia, mis on kõigil D300, P300 ja P360 mudelitel, jälgib sõiduki liikumist kuni 500 korda sekundis, reageerides sisuliselt silmapilkselt juhi tegevusele või teeoludele. See tagab auto üle parema kontrolli ja sujuva, rahuliku sõidu. Terrain Response 2 tehnoloogiaga reageerib uus Discovery alati automaatselt sõidutingimustele ning uus veetakistuste läbimiseks mõeldud Wade Mode funktsioon aitab sõidukil sügavat vett läbida.

Saadaval on ka Configurable Dynamics süsteem, mis võimaldab juhtidel oma autot peenhäälestada. Näiteks saab selle abiga muuta oma Discovery gaasipedaali käitumist, käigukasti käiguvahetusi ning rooli ja vedrustuse seadeid nii, et need vastaks täpselt juhi soovidele ja nõudmistele.. Kliendid saavad sõidukogemust konkreetse reisi jaoks isikupärastada.

Discovery on varustatud ka ClearSight Ground View tehnoloogiaga. See võimaldab juhtidel näha maapinda otse sõiduki esiosa all, kasutades selleks keskkonsoolis olevat puuteekraani ja ettepoole suunatud kaameraid. Nutikas funktsioon on Land Roveri futuristliku, niinimetatud läbipaistva kapoti kontseptsiooni osa, mis aitab juhil maastikul järske nõlvu vallutada või tulla toime linnas pilgu eest varjatud takistustega.