Jaguar Land Rover asub uue ülemaailmse programmi raames looma järgmise põlvkonna tehnoloogiaid

  • Uue rahvusvahelise programmi raames luuakse ja juurutatakse järgmise põlvkonna tehnoloogiaid, mis toetavad Jaguar Land Roveri Reimagine strateegia eesmärke ning modernse luksuslikkuse visiooni.
  • Suurbritannias avatakse koostöös investori ja innovatsiooniplatvormi Plug and Play’ga esimene omataoline innovatsioonikeskus.
  • Koostööd Cubo Itau’ ja Firjaniga tagavad Jaguar Land Roverile ligipääsu kõige olulisematele Ladina-Ameerika idufirmadele.

Jaguar Land Rover avalikustas äsja uue innovatsioonistrateegia, mis toetab ettevõtte nägemust kaasaegsest luksusest. Open Innovation strateegia näeb ette tihedat koostööd idufirmade, kasvuettevõtete ja teiste sarnaste organisatsioonidega, et liikuda edasi nii elektrifitseerimise, ühilduvuse, digiteenuste, metaversumi, nutika ettevõtluse, tootmise, tarneahela kui ka jätkusuutlikkuse vallas.

Uue strateegia esimese suurema sammuna avab Jaguar Land Rover koostöös innovatsiooniplatvormi ja investori Plug and Play’ga Suurbritannias esimese omalaadse innovatsioonikeskuse. Samuti on oluline koostöö Cubo Itau ja Firjaniga, mis aitab pääseda ligi rikkalikule Ladina-Ameerika idufirmade ökosüsteemile.

Uus lähtekoht on osa Jaguar Land Roveri laiemast Reimagine strateegiast, mille keskseks teesiks on olla maailma kõige ihaldusväärsemate luksussõidukite looja maailma kõige nõudlikumate klientide jaoks. Open Innovation programm aitab tänu tihedale koostööle erinevate partneritega tuvastada neid digiteenuseid, tooteid, tööriistu ja protsesse, mis aitavad saavutada 2039. aastaks seatud eesmärgi jõuda kliimaneutraalsuseni, luues samal ajal uusi väärtusahelaid.

Uued tehnoloogiad ja ärimudelid

Plug and Play asutajapartnerina on Jaguar Land Rover asunud ehitama ökosüsteemi idufirmadest ja laienevatest ettevõtetest, mis loovad uusi töökohti ja uusi digitaalmajanduse lahendusi. Uudne platvorm pakub juurdepääsu ka ülemaailmsele potentsiaalsete partnerite ökosüsteemile, võimaldades organisatsioonil katsetada uusi tehnoloogiaid ja ärimudeleid.

Ennast tõestanud lahendused hakkavad tulevikus tagama, et näiteks Jaguar F-Type sportkupeed või kabrioletid oleks alati tehnoloogilise võimekuse vaatest selged turuliidrid, pakkudes lisaks erakordsetele sõiduomadustele ka pidevat arengut. Niisamuti on uute lahenduste leidmisel toeks koostöölepingud Brasiilia Cubo Itau ja Firjaniga. Seejuures pole Brasiilia kasuks otsustatud juhuslikult – lisaks rikkalikule idufirmade ökosüsteemile asub piirkonnas ka üks Jaguar Land Roveri tootmisüksustest.

São Paulos asuv Cubo Itau hõlmab sadu idufirmasid mitmetest tööstusharudest, nende seas fintech, põllumajandus, tervishoid ja jaemüük. Jaguar Land Roveril on võtmeroll Cubo uues Smart Mobility Hubis, mille eesmärk on olla autosektori uuenduste eestvedaja. Firjan esindab aga Rio de Janeiro tööstus- ja ärisektoreid ning 10 000-liikmelist võrgustikku, mis viib Jaguar Land Roveri kokku tootmisprotsesse parendavate idufirmadega ning tagab väiksematele tegijatele ligipääsu arenenud laboritele.

“Open Innovation programmi käivitamisega vaatab Jaguar Land Rover võrratu kliendikogemuse pakkumise nimel laiema mobiilsuse ja jätkusuutlikkuse ökosüsteemi poole. Töötame programmi raames erinevate teemadega, alates kasutatud patareidest ja ringmajandusest kuni uute fintech-lahenduste, kindlustustehnoloogia ja digitaalteenusteni välja. Kõike seda kooskõlas Jaguar Land Roveri kui kaasaegse luksuse looja põhimõtetega,“ ütles Jaguar Land Roveri strateegia ja jätkusuutlikkuse tegevdirektor François Dossa.

Jaguarist

Jaguar on juba aastast 1935 loonud kauneid ja dramaatilisi luksusautosid, eesmärgiga muuta oma klientide elu veelgi erakordsemaks. Täna kuuluvad Jaguari tipptasemel mudelivalikusse XE ja XF sedaanid, XF Sportbrake, F-Type sportauto, jõuline F-Pace luksusmaastur, E-Pace kompaktlinnamaastur ning täiselektriline I-Pace linnamaastur. Aastast 2025 muutub Jaguar uue disainiportfoolio ja eesrindlike uue ajajärgu tehnoloogiatega täiselektriliseks tänapäevaseks luksusbrändiks. Elektrifitseerituse poole tehakse samme ka juba täna – mudelivalikust leiab kerg- ja pistikhübriide ning täiselektrilisi sõidukeid.